Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poinformuj o wyjeździe z wyprzedzeniem! Policja przypomina o kontrolach autokarów

Facebook Twitter

Cieszyn, ul. Frysztacka 104; Jastrzębie-Zdrój, ul. Porozumień Jastrzębskich czy Rybnik, dworzec przy Budowlanych. Policja przypomina o miejscach kontroli autokarów. Chodzi o autobusy wyruszające na letnie kolonie, wczasy czy wycieczki.

Podczas takich kontroli policja sprawdza przede wszystkim stan techniczny autokarów i ich wyposażenie, uprawnienia kierujących oraz stan ich trzeźwości.

Policja w Gliwicach informuje, że właśnie podczas takiej kontroli w autokarze ujawniono problemy z utrzymaniem ciśnienia w systemie hamulcowym pojazdu. Firmę przewozową ukarano grzywnami w kwocie prawie 2,5 tys. zł. Mandaty wypisano dla kierowcy i zarządzającego transportem firmy.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie TUTAJ można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj