Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pojazd przyszłości według uczniów ze Świerklan. Wymyślili już Strażnika Wody

Facebook Twitter

Sukcesy uczniów SP 1 w Świerklanach, którzy biorą udział w ogólnopolskim projekcie "Być jak Ignacy". "Idzie nam całkiem dobrze"- piszą do Radia 90, które kibicuje im od początku ich startu w ekologicznych zmaganiach. W pierwszym etapie zajęli I miejsce, zaś w drugim IV miejsce.

Tegoroczne hasło edycji programu to „Nauka to przyszłość”. Jest to związane z działaniami uczniów mającymi prowadzić do konkretnych, pozytywnych zmian w przyszłości, w której utknął bohater programu -Ignacy.

Z obawy, że za kilkadziesiąt lat może zabraknąć dla nas wody pitnej, uczniowie w grudniu i styczniu zajmowali się tematem ekologii. W styczniu, po powrocie do szkoły z pełnym zapałem przystąpili do stworzenia pracy konkursowej, w której mieli ukazać działania, które podejmują, aby oszczędzać wodę.

Wymyślili, że powołają Strażnika Wody, który będzie czuwał nad prawidłowym wykorzystaniem wody w naszej szkole, domach oraz w całej gminie. Stworzyli regulamin dobrego wykorzystania wody, nagrali film, w którym wzięli udział ich rodzice, pani dyrektor SP1, a nawet wójt gminy Świerklany.

Praca konkursowa przypadła do gustu jurorom konkursu. Szkoła Podstawowa im. Ludwika Holesza znów znalazła się czołówce, zajęła czwarte miejsce i zdobyła dużą nagrodę pieniężną.

Zobacz ich nagrodzoną pracę:

Ten sukces dodał uczniom jeszcze więcej energii i motywacji, aby w dalszym ciągu prężnie działać w programie.

Aktualnie przygotowaliśmy pracę w III etapie konkursu. Naszym zadaniem było stworzenie pojazdu przyszłości.

– pisze nauczycielka SP1 w Świerklanach Beata Sobczyk:

Tym razem uczniowie zajmują się transportem, który ma niesamowicie wiele zalet (pomaga się nam przemieszczać, dostarcza towary z całego świata), ale też generuje zanieczyszczenia, a przez ciągle zwiększającą się ilość pojazdów naturalne środowisko zastępowane jest infrastrukturą drogową. To trudny temat, dlatego już dziś uczniowie koła zastanawiają się, jak mógłby wyglądać idealny pojazd przyszłości. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez uczniów pomysły nie tylko przyczynią się do ich lepszej świadomości świata, ale także będą inspiracją do działań ku lepszej przyszłości.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj