Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Pojechał na zakupy i zatrzymał złodzieja

Mundurowy z kuźniańskiego komisariatu policji na gorącym uczynku sprawcę kradzieży sklepowej.

FOT. raciborz.policja.gov.pl

Szacowany czas czytania: 00:53

Do zdarzenia doszło w Rybniku przy ulicy Bolesława Chrobrego. Wówczas policjant na co dzień pełniący służbę w Zespole Patrolowym Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej, pojechał na zakupy do jednego z centrów handlowych. W sklepie stróż prawa zauważył mężczyznę, który przechodzi linię kas, nie płacąc za towar i opuszcza sklep.

Policjant bez chwili wahania ruszył za złodziejem i po krótkim pościgu wspólnie z pracownikiem ochrony zatrzymał mężczyznę. Następnie kierownictwo zmiany poinformowało dyżurnego rybnickiej komendy, który na miejsce wysłał umundurowany patrol. Złodziejem okazał się 42-letni mężczyzna, który ukradł odzież o wartości 200 złotych.

Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji kuźniańskiego policjanta będącego po służbie mienie zostało odzyskane i powróciło na półki sklepowe. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku i ukarany mandatem za popełnione wykroczenie.

Czytaj także:

REKLAMA