Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pojechali z Rybnika do Istebnej, by powalczyć o tytuł najlepszych narciarzy!

Facebook Twitter

W miniony weekend na stoku Złoty Groń odbyły się Rybnickie Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Prezydenta Miasta. Mieszkańcy Rybnika rywalizowali już po raz czwarty.

Na starcie stanęła ponad setka uczestników, którzy oprócz tego, że musieli się zmierzyć z trasą slalomu giganta, musieli także poradzić sobie z bardzo porywistym wiatrem. W narciarstwie, w klasyfikacji open, najlepsi byli Marta Seman oraz Tomasz Zawadzki:
Marta Seman: Bardzo fajnie, ja trafiłam na takie warunki, że nie było jeszcze śniegu. Nigdzie nigdy nie trenowałam. (…) W każdej edycji jestem, też pierwsze miejsca.
Tomasz Zawadzki: Pierwszy raz, dwa lata temu wygrał mój brat. (…) Trasa bardzo szybka. Kilka lat już trenuję, od dziecka, ale typowo amatorsko.
Na desce trasę najszybciej pokonali Magdalena Kasprzak i Dawid Fojcik. Zawody narciarskie w Istebnej były także pierwszymi z cyklu Amatorskich Mistrzostw Rybnika, w których mieszkańcy mierzyć się będą w 10 różnych dyscyplinach. Kolejne w marcu i kwietniu w tenisie stołowym oraz badmintonie.

Wyniki:

  • Narciarstwo:
Kobiety open: 1. Marta Seman, 2. Natalia Motyka, 3. Dominika Wasela
Mężczyźni open: 1. Tomasz Zawadzki, 2. Franek Smusz, 3. Marcin Zawadzki
  • Snowboard:
Kobiety open: 1. Magdalena Kasprzak, 2. Aleksandra Pfeifer, 3. Emilia Pawela,
Mężczyźni open: 1. Dawid Fojcik, 2. Seweryn Gruczelak, 3. Tomek Sąsiadek.
Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj