StartKultura Się dzieje Wiadomości Wiadomości dnia

„Pojedynek na Słowa” w Rybniku!

Dziś (10.01.) i jutro (11.01.) półfinały. Po zaciętej rywalizacji na słowa mówione i śpiewane do półfinałów jury zakwalifikowało drużyny:

  • Zespołu Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z Rybnika,
  • IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Rybnika,
  • Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego,
  • Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika.

Spotkania od godz. 12.00 w siedzibie Fundacji PGE Energia Ciepła. Na koncerty wstęp jest bezpłatny.

Dziś (10.01.) programem słowno-muzycznym pt. „Od Lascali do Piwnicy pod Baranami” pojedynek zainauguruje Jacek Wójcicki. Aktor poruszający się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych, nieodłącznie kojarzony z najlepszymi latami Piwnicy Pod Baranami, a od lat zajmujący na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Artyście akompaniować będą Konrad Mastyło i Michał Chytrzyński. Po koncercie przyjdzie czas na pojedynek, w którym zmierzą się drużyny: Zespołu Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego z Rybnika oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Rybnika.

Piątkowy (11.01.) półfinał rozpocznie koncert zespołu Chwila Nieuwagi pt. ,,Miszung”, w którym artyści zaprezentują elementy jazzu, ballady poetyckiej, a także elementy folku śląskiego w nowoczesnym wydaniu. Po występie do rywalizacji przystąpią drużyny: Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego oraz Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika.

Tym sposobem 16. „Pojedynek na Słowa” dotrze do finału, który odbędzie się 23 stycznia w Sali Kameralnej Fundacji PGE Energia Ciepła, tradycyjnie o godz. 12:00. Gościem specjalnym finału 16. edycji turnieju będzie Artur Barciś, aktor teatralny i filmowy najbardziej znany dzięki wyrazistym rolom w serialach ,,Miodowe lata” i ,,Ranczo”. W koncercie „Artur Barciś show” aktor wystąpi wraz z zespołem, który tworzą Marek Zalewski i Mariusz Ambrożuk.

Wszystkie występy młodych artystów ocenia profesjonalne jury w składzie: Maria Meyer, Martyna Czech oraz Grażyna Tabor. Wydarzenie prowadzi Jadwiga Demczuk-Bronowska. Organizatorem „Pojedynku na Słowa” jest Fundacja PGE Energia Ciepła, honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Rybnika.

Zostaw komentarz