Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pojemnik na elektroodpady w centrum Wodzisławia

Facebook Twitter

Na razie jest jeden, ale mają być kolejne. W Wodzisławiu Śląskim stanął pierwszy pojemnik na elektroodpady. Wykonali go pracownicy Służb Komunalnych Miasta. Przeczytaj gdzie możesz oddać stare baterie czy drobny sprzęt.

fot. wodzislaw-slaski.pl

W marcu podobne pojemniki stanęły na ulicach Rybnika:

W Wodzisławiu pierwszy z kubłów już służy, można pozbyć się zalegających w domu baterii, żarówek czy innego sprzętu, który jest zepsuty. Mówi Anna Szweda- Piguła, rzeczniczka prasowa miasta:

Anna Szweda- Piguła: Taki pojemnik stanął przy ulicy 26 marca, czyli w centrum miasta, jest łatwo dostępny, tuż przy budynku przychodni specjalistycznych. Każdy chętny może go znaleźć. Do tego pojemnika mieszkańcy mogą wrzucać stare płyty CD, DVD, mogą tam wrzucać telefony i ładowarki, drobną elektronikę- piloty, ale też żarówki, tonery drukarek. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z tej inicjatywy, a podkreślamy, że wykonanie pojemnika także jest w duchu „zero waste” i w duchu eko, bo pojemnik został wykonany przez pracowników Służb Komunalnych z materiałów, które pozostały z innych prac na terenie miasta.

Przypominamy: zużyty drobny sprzęt powinien trafić nie do odpadów zmieszanych a do specjalnego pojemnika. Można też go ooddac w trakcie specjalnych zbiórek lub samemu odwieźć do punktu selektywnej zbiórki odpadów.

W lutym mówiliśmy w wiadomościach Radia 90, że w Wodzisławiu Śląskim pojawiły się pojemniki na zużyte baterie. Specjalne kosze stanęły w 7 punktach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj