Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pojemniki z nieznaną substancją w Wodzisławiu. Czy to kolejne, nielegalnie składowane odpady?

Facebook Twitter

Wodzisławscy policjanci znaleźli na prywatnej posesji pojemniki z nieznaną substancją. Natrafili na nie przy ulicy Szybowej. Na miejsce skierowano odpowiednie służby, by ustalić, czy substancja może być niebezpieczna dla środowiska.

Rozmawialiśmy z rzecznikiem prasowym wodzisławskiej komendy policji, Małgorzatą Koniarską:

Małgorzata Koniarska: 11 października około godziny 15.30 ujawniliśmy pojemniki typu mauser z zawartością nieznanej substancji płynnej. Na miejscu pracowali strażacy z Panstwowej Straży Pożarnej, którzy nie stwierdzili zagrożenia, wówczas my przystąpiliśmy do pracy. Zostały przeprowadzone m. in oględziny. Biegły z zakresu ochrony środowiska i chemii odpadów pobrał próbki tej cieczy do badań

Wiadomo, że pojemników z substancją o różnych pojemnościach było dużo. W sprawie przesłuchano świadków, zabezpieczono także wszelkie dowody- dodaje Małgorzata Koniarska. Cała dokumentacja trafi teraz do prokuratury, która zajmie się wyjaśnieniem sprawy. Pytań jest wiele: co to za substancja? Kto ją składował? Czy miał na to pozwolenie? czy było zagrożenie dla środowiska? Na razie dla dobra prowadzonego śledztwa policja nie ujawnia więcej szczegółów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023