Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pokaz mody „Świąteczne Inspiracje” w Rydułtowach [FOTO]

Facebook Twitter

„Świąteczne Inspiracje” - pod takim hasłem w Rydułtowach zorganizowano wyjątkowy pokaz mody. Modelkami i modelami byli uczniowie tamtejszego Zespół Szkół Licealnych i Technicznych.

Pokaz zamknął konferencję, która odbyła się w placówce pod hasłem „Rzemiosło – wartość intelektualna w ludzkich dłoniach”. Mówią koordynujące prezentacje, Jolanta Bartnik-Mazur i Joanna Kowalska.

 Jolanta Bartnik-Mazur: Inspiracje w pewnym stopniu też były tworzone przez nasze przyszłe stylistki, bardzo się zaangażowały, są to inspiracje właśnie świąteczne, troszkę takie karnawałowe sylwestrowe.

Joanna Kowalska: Świąteczny akcent przede wszystkim możemy zauważyć w kolorystyce, doborze fasonów, ale też tutaj kładziemy nacisk na to, że mamy teraz tutaj fantastyczną dla mody pory roku, jaką jest sezon jesień-zima. Oprócz tego mamy tutaj stylizacje sportowe, ponieważ ten okres świąteczny to nie tylko moment Wigilii, to nie tylko spotkania z bliskimi, gdzie ubieramy się bardziej elegancko, ale również jest to ten moment, kiedy możemy zwrócić uwagę na taką bardziej właśnie luźną, codzienną stylizację.

Stroje prezentowali między innymi: Mateusz, Lilianna, Julia uczniowie Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach.

Będę prezentował styl dresowy, bluza, dres, spodnie dresowe. Ja prezentuje dosyć odważną stylizacje – sportowo-zimowa z elementami takiego obrazu, takiej dziwności artystycznej. A ja jestem z tej grupy bardziej świątecznej i mam na sobie sukienkę taką bardzo wigilijną. Czerwona w kratę z zielonymi i żółtymi dodatkami (…)

Pokaz nie przypadkowo odbył się właśnie w tej szkole. W placówce otwarto bowiem nowy kierunek, technik-stylista. Mówi dyrektor szkoły, Mirela Szymczak.

Mirela Szymczak: Ten kierunek technik-stylista to jest coś w ogóle nowego, już jest szkoła w Żorach, my jesteśmy kolejną szkołą. Mam swój własny pomysł na promowanie tego kierunku. Dlatego że ten kierunek daje uczennicą bardzo dużo możliwości. Dziewczyny mogą zobaczyć, że po tym kierunku mogą pracować jako technolog odzieży, mogą pracować jako stylistka, mogą pracować jako projektantka mody, więc tych możliwości jest bardzo dużo. A jednocześnie rozwija to w ogóle takie poczucie estetyki, takiego dbania o siebie, rozwoju własnego więc kto jest naprawdę bardzo dobry kierunek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024