Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pokazy cyrkowe w Ostrawie. Festiwal Nowego Cyrku i Teatru Ulicznego CIRKULUM 2023

Facebook Twitter

Pokazy cyrkowe w Ostrawie to niezapomniane wrażenia pełne humoru, akrobacji i sztuki. Międzynarodowy Festiwal Nowego Cyrku i Teatru Ulicznego CIRKULUM 2023 już od środy (7.06). I choć to po czeskiej stronie, to organizatorzy zapewniają, że tu nie będzie bariery językowej.

Pokazy cyrkowe w Ostrawie. Festiwal Nowego Cyrku i Teatru Ulicznego CIRKULUM 2023
mat.prasowe/ Cia Paki Paya

Pokazy cyrkowe w Ostrawie

Bogaty darmowy program przed Zamkiem Śląskoostrawskim z artystami z Włoch, Wenezueli, Francji, Szwajcarii, Finlandii, Czech i Słowacji w roli głównej. W amfiteatrze dwa namioty cyrkowe: w jednym z nich najsłynniejszy linoskoczek na świecie, David Dimitri, który występował w Cirque du Soleil. Kolejną mocna pozycją w programie jest nagrodzony występ w rytmie DISCO, który odbędzie się w kulisach Zamku w Śląskiej Ostrawie z nazwą Shake Shake Shake hiszpańskiego tria Cia Paki Paya. Bardzo energetyczny występ, który zapiera dech w piersiach. W programie można zobaczyć dyscyplinę akrobatyczną Hands Flying, której premiera odbędzie się na ostrawskim festiwalu. A dla dzieci będzie specjalna strefa, warsztaty plastyczne i warsztaty cyrkowe.

Pokazy cyrkowe w Ostrawie. Festiwal Nowego Cyrku i Teatru Ulicznego CIRKULUM 2023

Pokazy cyrkowe w Ostrawie. Cały program

Przed zamkiem jest przygotowany bogaty BEZPŁATNY program. Dla miłośników sportu mamy światowej sławy irlandzkiego żonglera piłkarskiego Simona Llewellyna. Wenezuelski duet Zaperoco Cirkus wykona swoje akrobatyczne przedstawienie na perskiej tyczce, pełne śmiechu i napięcia. Jeśli należysz do wczasowiczów nad Balatonem, spektakl Balaton 1982 jest właśnie dla Ciebie. Dla miłośników muzyki i tańca przygotowaliśmy program z Izraela. Zespół akrobatyczny Asphalt Theatre zaserwuje muzyczne izraelskie menu o nazwie The Chef’s Orchestra.

Pokazy cyrkowe w Ostrawie. Festiwal Nowego Cyrku i Teatru Ulicznego CIRKULUM 2023

Asphalt Theatre The Chef’s Orchestra.

Najmłodsi mogą się doczekać występu Leony Macurovej pod tytułem Butterfly World, który łączy w sobie piękno i kruchość niekończącej się fantazji.

Pokazy cyrkowe w Ostrawie. Nie zabraknie też premier!

Ostrawska grupa nowocyrkowa Cirkus trochę inaczej pochodzi z trzema nowościami. Pierwsza z nich nazywa się CZAROWNICA. Trzy urocze młode czarownice, każda zupełnie inna. Łączy ich akrobatyka, taniec i magia. Następnie Sketch comedy – duet David i Patrik, jeden tancerz, drugi obibok. Pokaz akrobatyki i tańca. Spektakl Do my No jest przygotowany dla zwiedzających jako trzecia premiera. Solowy projekt linoskoczka i ekwilibrysty Jindřicha Kopidola. Laboratorium ruchu na pograniczu teatru fizycznego, nowego cyrku i pantomimy, w którym w niecodzienny sposób wykorzystują się nietradycyjne przedmioty, takie jak drewniane deski, kule do kręgli czy cylindry. Tematem przewodnim spektaklu jest równowaga w różnych postaciach.

Performer i twórca Jan Jirák wystąpi także na festiwalu CIRKULUM 2023 wraz z choreografem i aktorką Elišką Vavříkovą, którzy szukują nowej formy połączenia tradycyjnej sztuki balansowania i nowoczesnego teatru fizycznego, inspirowanego obrazem Planeta Ziemia słynnego artysty Michała Singera.

mat.prasowe/ L’Homme Cirque The Show

Dla dzieci i dla tych kto lubi się bawić przygotowana jest scena w zamkowej scenerii z nazwą HERNIŠTĚ, na której mogą sprawdzić swoją motorykę, spostrzegawczość, logikę czy celność. Następnie na Was będą czekać przed zamkiem warsztaty cyrkowe ZKUS CIRKUS.
Festiwal CIRKULUM 2023 to nie tylko występy cyrkowe, ale także spotkania z ludźmi.

Więcej informacji o zespołach i wykonawcach znajdziesz na stronie internetowej wydarzenia.

W Radiu 90 będziemy mieli dla naszych słuchaczy rodzinne zaproszenia. Słuchajcie programu popołudniowego 13.00- 18.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj