Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pola Nadziei także w Warszowicach

Facebook Twitter

Żółte Pola Nadziei po raz trzeci w Warszowicach. Również tam co roku w październiku zachęcają do włączenia się w akcję sadzenia cebulek żonkili w szczytnym celu.

Fot. pawlowice.pl

W piątek (4.10. o godz. 9:00) zostanie uzupełnione o nowe cebulki żonkili, pole przy Centrum Przyjaznym Rodzinie (ul. Kościelna). Jak co roku w akcji wezmą udział uczniowie, nauczyciele, przedszkolaki, wolontariusze, włodarze gminy oraz zaproszeni goście. Odbędzie się również kwesta na rzecz hospicjum w Żorach.

„Pola Nadziei” to coroczna kampania na rzecz osób nieuleczalnie chorych, które potrzebują stałej opieki medycznej. Na jesień sadzone są cebulki żonkili rozkwitające wiosną.

Z tej okazji zbierane są datki na rzecz hospicjów. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie jako pierwsze zbierało w ten sposób fundusze na rzecz opieki dla ludzi terminalnie chorych.

Od 2003 roku w akcję włączają się inne miasta i hospicja, aby szerzyć ideę pomocy ludziom cierpiącym. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj