Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Połączyli się z bliskimi w święta. Wszystko dzięki 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Facebook Twitter

Blisko 60 rodzin wirtualnie połączyli na Święta Bożego Narodzenia żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi zorganizowali wideo połączenia pomiędzy osobami starszymi a ich bliskimi.

mat. prasowe

Akcja skierowana była do osób przebywających w szpitalach i placówkach opiekuńczych oraz do osób starszych mieszkających z dala od rodzin. Projekt „Łączymy na święta” odpowiadał na potrzeby seniorów, którzy z powodu choroby lub izolacji, lub strachu przed zakażeniem mają ograniczony kontakt z rodziną i bliskimi. Dzięki wsparciu żołnierzy mogli oni spotkać się z najbliższymi poprzez wideo połączenia.

71-letnia Pani Barbara z Orzesza przyznaje, że ta akcja była jej bardzo potrzebna:

Dla mnie Boże Narodzenie to magiczny czas i dzięki Wam mogłam choć przez chwilę w te święta być z rodziną. To niesamowite, że macie tyle serca dla innych i tak pomagacie, takim osobom jak ja. Żaden sąsiad ani nikt tu w okolicy by mi tyle nie pomógł, nie poświęcił tyle czasu ile Wy poświęciliście żebym mogła zobaczyć rodzinę.

Żołnierze, którzy pomagali w święta wirtualnie połączyć się rodzinom przyznają, że i dla nich było to niezwykłe przeżycie:

To było bardzo wzruszające widzieć szczęście tych ludzi, którzy choć poprzez wideo połączenie mogli być z sobą w tym niezwykle ważnym i rodzinnym czasie. W takich chwilach widać jak bardzo potrzebna jest nasza służba i ile dobrego możemy zrobić choćby takimi z pozoru małymi gestami

– dodaje szer. szer. Bartosz Siara.

Akcja „Łączymy na święta” to kolejna aktywność wojska w ramach operacji „Trwała Odporność”, której celem jest ograniczanie skutków transmisji koronawirusa i wsparcie walki z pandemią.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022