Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Polepsz swoją koncentrację. Zwiększ produktywność w pracy

Facebook Twitter

Jeśli podczas uczenia się czy wykonywania obowiązków w pracy, twoje myśli czasem gdzieś uciekają, to znak, że twój mózg potrzebuje odpoczynku. To dobry moment na zrobienie sobie krótkiej przerwy, wypicie szklanki wody oraz zaczerpnięcie świeżego powietrza. Zamiast kawy polecamy kilka innych sposobów na polepszenie koncentracji.

fot.pixabay

Ćwicz koncentrację

Ćwiczeń na koncentrację jest bardzo dużo. Można wykonywać je w domowych warunkach. Wystarczy policzyć od 100 do 1, lub skupić swoją uwagę na jednym przedmiocie w myślach. Pamiętaj o właściwej diecie. Odpowiednie odżywianie wpływa pozytywnie na naszą pamięć. Wybieraj posiłki bogate w witaminy A,E,B,C, kwas foliowy. omega-3 oraz makroelementy. Jedz produkty pełnoziarniste, zielone warzywa i pij dużo wody. Przed wyjściem z domu jedz śniadanie. Jeśli jesteś łasuchem, na przekąskę wybieraj gorzką czekoladę. Związki w niej zawarte usprawniają myślenie i skracają czas reakcji.

fot.Pexel/piuxabay

Zdrowy tryb życia to klucz do sukcesu

Sen to podstawa. Nieprzespane noce powodują obniżenie naszej odporności czy krótkotrwałe zaniki pamięci. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zafunduj sobie popołudniową drzemkę, która pozwoli ci wrócić z nowymi siłami do zadań dnia codziennego.

Bądź aktywny fizycznie – sport poprawia nie tylko kondycję ciała i umysłu. Unikaj alkoholu, szczególnie jeśli na następny dzień czeka cię ważne zadanie. Zapewnij sobie dostęp świeżego powietrza, pracuj przy otwartym oknie. Przebywanie w dusznym pomieszczeniu powoduje, że gorzej nam się myśli.

fot,StockSnap/pixabay

Produktywnie w pracy

W pracy rób sobie krótkie przerwy. Twój mózg również potrzebuje odpoczynku. Przed przystąpieniem do pracy postaw sobie realne cele,  dzięki temu skupisz się na działaniu. Zachowaj porządek w miejscu pracy. Czyste otoczenie to porządek w głowie! Usuń z zasięgu swojego wzroku przedmioty, które mogą odciągać twoją uwagę od zadania np.telefon komórkowy. Myśl o nagrodzie, która czeka na ciebie za wykonanie danego zadania. Pamiętaj, dlaczego się starasz. W miarę możliwości urozmaicaj sobie pracę. Nuda zabija twoją koncentrację. To ważne, aby nie wykonywać danych czynności mechanicznie. Zmień miejsce, kolejność wykonywania zadań – nie daj się nudzie!

fot.StockSnap/pixabay

A jakie są twoje sposoby na polepszenie koncentracji? Daj znać!

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj