Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja apeluje do rolników

Facebook Twitter

Raciborska policja apeluje do rolników, aby zwracali uwagę na bezpieczeństwo przy żniwach. Trwa właśnie zbiór zbóż, dlatego też teraz mundurowi przypominają, o czym warto pamiętać przy pracy na polu:

 

Mirosław Szymański: Szczególną uwagę zwróćmy na to, co robią nasze pociechy. Nie dajmy się uwieźć rutynie i zawsze miejmy na oku bawiące się na podwórku dzieci. To pierwszy apel do dorosłych. Wystrzegajmy się nieodpowiedzialnego zachowania. Nie dopuszczajmy pociech do obsługi prowadzenia pojazdów, maszyn rolniczych. Może być to dla nich, a także dla innych osób śmiertelne zagrożenie. Przewożenie osób na przyczepach oraz pojazdami rolniczymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych jest bardzo niebezpieczne i narusza to przepisy.

Mirosław Szymański oficer prasowy raciborskiej policji przypomina również, aby uprzątnąć pozostawione przez maszyny zanieczyszczenia z drogi:

Mirosław Szymański: Mam na myśli błoto w okresie żniw. Na to też będziemy szczególną uwagę zwracać, policjanci z drogówki, ponieważ takie nieusunięte błoto połączone z opadami deszczu może być przyczyną kolizji czy wypadku, a przede wszystkim ludzkiej tragedii. Na to będziemy zwracać szczególną uwagę.

Radio 90: Co mówią statystyki, tych wypadków jest wiele?

Całe szczęście tych wypadków nie jest za dużo, ale zdarzają się. Dlatego kierujemy swój apel do mieszkańców całego powiatu raciborskiego, do którzy rolników w tej chwili pracują na polu w trakcie żniw.

Intensywnych prac ma polach należy się spodziewać do połowy sierpnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024