Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja konna, z psami i armatką wodą. Tak zabezpieczano mecz GKS-u Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec [FOTO]

Facebook Twitter

Policja podsumowała wydarzenia z piątku (17.09.) na jastrzębskim stadionie. Na trybunach zasiadło blisko 1400 osób, nad ich bezpieczeństwem czuwało około 90 policjantów. Jak informują mundurowi, nie było burd, ale pseudokibice GKS na swoim sektorze odpalili race świetlne. Trwa ich identyfikacja.

fot.jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Mecz zabezpieczali policjanci z jastrzębskiej komendy, katowickiego oddziału prewencji i bielskiego pododdziału prewencji. Wśród mundurowych byli przewodnicy psów służbowych, stróże prawa obsługujący armatkę wodną oraz policja konna. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Dzięki ich zaangażowaniu na mieście nie doszło do zakłócenia porządku.

fot.jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Podczas spotkania sympatycy drużyny gospodarzy złamali przepisy ustawy o imprezach masowych. Na swoim sektorze pseudokibice odpalili race świetlne. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej już prowadzą działania zmierzające do identyfikacji i zatrzymania sprawców.

fot.jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Przypominamy, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tysiące złotych. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów wybuchowych, łatwopalnych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezy masowe.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022