Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja kontra kontrapasy. Kuczera mówi: „Jestem za kolejnymi”

Facebook Twitter

"Jestem zdeterminowany, by wybudować kolejny kontrapas" - tak prezydent Rybnika Piotr Kuczera w porannej rozmowie w Radio 90, komentuje negatywną opinię policji w sprawie budowy nowej drogi dla rowerzystów na ulicy Raciborskiej.

Ma on powstać kosztem jednego pasa ruchu dla samochodów. Miejsce już teraz w godzinach szczytu się korkuj, po zmianach będzie jeszcze gorzej:

Piotr Kuczera: Ja jestem dość zdeterminowany do tego, aby jednak ścieżki rowerowe w Rybniku, ten układ mobilności miejskiej uchwalony przez radę miasta był pełny. To znaczy, by pozwalał wszystkim mieszkańcom korzystającym i z samochodu i z roweru płynnie poruszać się po mieście. Oczywiście przy ilości samochodów w centrum jest to dość trudne, ale będziemy szukać takich możliwości, które to poruszanie będą ułatwiały.

Zdaniem policji rozwiązanie zaproponowane przez władze miasta jest niebezpieczne dla rowerzystów. Tymczasem prezydent Kuczera uważa, że można je wprowadzić, bo w mieście praktycznie nie ma wypadków z udziałem rowerzystów:

Radio 90: Pan rozumiem, będzie forsował, bo nikt nie lubi się przyznawać do błędu i do pomysłów, które niekoniecznie są bezpieczne.

Piotr Kuczera: Dlaczego od razu mówimy o błędzie. Wydzielenie tej drogi rowerowej w tym rejonie tak naprawdę zawsze musi być poddane jakiejś ocenie przez czynniki zewnętrze. Ale też praktyka pokazuje, że tak naprawdę ilość wypadków z rowerzystami na naszych drogach rowerowych jest bardzo, bardzo niska. Właściwie tych wypadków nie ma.

Radio 90: A wie pan dlaczego – bo rowerzystów nie ma po prostu.

Piotr Kuczera: Nie prawda, z tą tezą się nie zgodzę.

Radio 90: Jest ich niewielu, proszę przyznać.

Piotr Kuczera: Liczba rowerzystów w Rybniku wzrasta, zdecydowanie.

Całą rozmowa do zobaczenia i wysłuchania tutaj:

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj