Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja na hałdzie w Pszowie. Dronem wypatrywali motocyklistów i quadowców

Facebook Twitter

Kontrolowali wspólnie hałdę w Pszowie. Na wspólne patrole wybrali się tam policjanci i pracownicy Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Policja na hałdzie
fot. Policja Wodzisław Śląski

Policja na hałdzie. Zakaz wstępu dla osób postronnych

Przypomnijmy, mieszkańcy okolicznych domów od dawna skarżą się na głośną obecność na hałdzie motocykli i quadów. Ich kierowcy wjeżdżają tam nielegalnie, bo teren hałdy „Wrzosy” jest zamknięty. W trakcie wspólnej kontroli pracownicy SRK za pomocą drona wskazywali miejsca zagrożone dewastacją przez kierowców. Osoby poruszające się motocyklami czy quadami po zboczach hałdy powodują uszkodzenia wykonanych zabezpieczeń, co w konsekwencji doprowadza do natlenienia i powoduje realne zagrożenie wystąpienia pożaru, rozprzestrzeniania się trujących i duszących dymów oraz obsunięcia się zboczy zwałowiska.

Podczas akcji nie zatrzymano żadnego kierowcy jednośladu czy quada, ale policjanci i pracownicy Spółki Restrukturyzacji Kopalń zapowiadają kolejne kontrole w tym miejscu pod hasłem „Motocykl i Quad”. Zapowiadają surowe konsekwencje wobec wszystkich, którzy będą lekceważyli zakaz wjazdu na teren hałdy.

Może Ciebie zainteresuje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024