Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja na Śląsku Cieszyńskim apeluje, to będą długie powroty z Beskidów

Facebook Twitter

Beskidy przeżywają najazd turystów, stęsknionych za górami, tym bardziej w zimowym krajobrazie. Dlatego policja z Cieszyna już teraz apeluje do kierowców, by dokładnie zaplanowali swój wyjazd z miejscowości położonych na terenie powiatu, wzięli pod uwagę późniejsze godziny powrotu lub skorzystali z alternatywnych dróg dojazdu.

W związku z dużym natężeniem ruchu i bardzo silnym opadem śniegu na terenie Ustronia, Wisły, Istebnej i Koniakowa turyści i podróżni powinni rozłożyć w czasie powroty do miejsca swojego zamieszkania. Jeśli wszyscy wyruszą jak zwykle około godziny 15:00 – to drogi staną w jednym wielkim korku!

Mundurowi apelują też, żeby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu, przypominają o konieczności posiadania łańcuchów śniegowych na drogach oznaczonych znakiem C-18 (nakaz używania łańcuchów). Dobrze, żeby kierowcy mieli w swoich samochodach także inny zimowy sprzęt, np. łopatę czy linę holowniczą. Warto także pomyśleć o większej ilość paliwa w zbiorniku niż zwykle. Trzeba także zabezpieczyć pasażerów – zwłaszcza tych najmłodszych w napoje i coś do jedzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022