Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja namierzyła właściciela czarnego samochodu, przed którym ostrzegają się wodzisławianie

Facebook Twitter

Policja namierzyła właściciela czarnego samochodu, przed którym ostrzegają się wodzisławianie. W mediach społecznościowych krąży filmik, na którym widać czarnego volkswagena.

Według internautów: jadący nim mężczyźni w poniedziałek (17.01.) przed 7.00 raną zaczepiali młode kobiety i dzieci niedaleko szkoły podstawowej. Piszecie też o tym do naszej redakcji. Wodzisławska policja otrzymała jedno zgłoszenie:

Małgorzata Koniarska: Mamy informację od jednej dorosłej osoby mieszkanki Wodzisławia, że została ona zaczepiona przez użytkowników takiego pojazdu to VW arteon, w tej sprawie ta pani złożyła zawiadomienie. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie sprawdzające, natomiast nie mamy informacji od innych osób, aby były zaczepiane przez użytkowników tego pojazdu, nie mamy informacji od rodziców aby ich dzieci zgłaszały im taki fakt, że były zaczepiane, więc na chwilę obecną prowadzimy postępowanie sprawdzające w jednej sprawie, w kierunku kierowania gróźb karalnych.

Co już udało się ustalić?

Małgorzata Koniarska: Z tego co wiemy, był to jeden mężczyzna który był kierowcą, kierowca przewoził też pasażera, natomiast z tego co wiem do kontaktu fizycznego nie doszło, ta kobieta się przestraszyła, zareagowała i uciekła w bezpieczne miejsce, złożyła zawiadomienie. Mamy ustalone tablice rejestracyjne i właściciela. W tej chwili trwa postępowanie sprawdzające, więc niestety nie mogę więcej szczegółów udzielić. Taki apel od nas do państwa, w przypadku takiej niebezpiecznej sytuacji, należy to zawsze zgłaszać na policję, należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów, tak żeby tam to pomogło ustalić sprawcę tego zdarzenia.

Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej policji przypomina podstawowe zasady, które mają poprawić bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci, tym bardziej, że niebawem ferie zimowe:

Małgorzata Koniarska: Musimy dzieci przestrzegać przed tym, żeby absolutnie nie wsiadały do samochodu z osobami obcymi. Ważne jest też żeby rodzice rozmawiali ze swoimi milusińskimi na ten temat. Nie poruszać się samodzielnie późną porą, teraz kiedy szybko zapada zmrok poruszać się w grupach, wtedy jest dużo bezpieczniej. Taki apel do kobiet które samotnie wracają z pracy, jest szaro-buro i dobrze jest być czujnym, jeżeli czujemy, że sytuacja może być dla nas zagrożeniem, wtedy lokalizujemy najbliższe miejsce gdzie możemy się udać, czy to będzie sklep spożywczy czy inne osoby w których stronę możemy się skierować, wtedy się poczujemy pewnie i możemy poprosić te osoby o pomoc i możemy wezwać na miejsce patrol policji. Apelujemy do wszystkich ludzi aby uważali na siebie.

Dobrze być opanowanym, odejść pewnym, zdecydowanym krokiem. I powtórzmy: każdą taką niebezpieczną sytuację należy zgłosić w najbliższej komendzie policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022