Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja: Nikomu nie jest łatwo, ale maseczki trzeba nosić

Facebook Twitter

Policja z Rybnika i Wodzisławia Śląskiego od soboty (08.08.) kontroluje czy ludzie stosują się do obostrzeń. Jak podkreślają funkcjonariusze: "osoby bez maseczek najpierw są pouczane, a dopiero potem karane".

Tak wygląda sytuacja w Wodzisławiu Śląskim, podobnie w Rybniku. Rybnicka policja od soboty (08.08.) ma w swych obowiązkach kontrolę mieszkańców pod kątem stosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Ryszard Czepczor:

Fala upałów falą upałów, ale tutaj każdy musi sobie uzmysłowić to, że jednak jest to w pewien sposób korzystne. Tutaj nie chodzi o ochronę osób zdrowych, tylko o to, żeby te maseczki miały osoby chore. Jako, że u nas to wszystko przechodzi bezobjawowo, dlatego jest dużo osób, które są nieświadome, że są nosicielami wirusa i mogą roznosić zarazki. Dobrze jak wszyscy je noszą. Były przypadki ukarania mandatem. Policja w pierwszej kolejności upomina, ostrzega. Nam głównie chodzi o to, żeby ludzie stosowali się do tego obowiązku. Nie wyliczamy tego pod względem mandatów.

Kontrole prowadzą także strażnicy miejscy. Mówi Dawid Błatoń rzecznik straży miejskiej w Rybniku:

Co robimy? Przede wszystkim sprawdzamy, czy otwarte są dyskoteki. Sprawdzamy, czy ludzie zachowują dystans społeczny, a także czy noszą maseczki. I przede wszystkim, wraz z pracownikami ZTZ sprawdzamy, czy ludzie przemieszczający się komunikacją miejską również noszą maseczki. Wykryliśmy jak dotąd kilka nieprawidłowości i w takiej sytuacji o tym, że ktoś nie respektuje obowiązujących przepisów, informujemy na podstawie zgromadzonej dokumentacji Sanepid, a także przekazujemy te informacje na policję.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj