Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja o wypadku na Jastrzębskiej: „Kierowca nie dostosował prędkości do warunków”

Facebook Twitter

Policja podała więcej informacji na temat tragedii na ulicy Jastrzębskiej w Wodzisławiu, w piątek (27.12.) wieczorem w wypadku drogowym zginął 17-letni pasażer opla. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w piątek (27.12.) około godz. 22.20. Kierujący oplem jadąc ul. Jastrzębską w kierunku ul. Kopernika, nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni. Wjechał w remontowany pas drogi i uderzył w tymczasowy nasyp żwirowy. Na skutek uderzenia 18-latek stracił panowanie nad pojazdem, auto dachowało.

W samochodzie znajdowało się także 4 pasażerów. Jeden z nich, 17-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju poniósł śmierć na miejscu. Pozostałe 4 osoby zostały zabrane przez służby ratunkowe do najbliższych szpitali. Ich stan zdrowia nie zagrażał życiu.

Kierujący w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Pozostałe okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim, a o losie kierującego zadecyduje sąd.

-informuje wodzisławska policja. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj