Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja ostrzega: Złodzieje wciąż aktywni w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

W ostatnim czasie doszło do kilku włamań w domach jednorodzinnych i mieszkań w Gorzycach, Wodzisławiu i Rydułtowach. Póki co nie udało się zatrzymać sprawców kradzieży, trwają czynności prowadzone przez śledczych, którzy ustalają czy mogły ich dokonać te same osoby.

Fot.pixabay.com

Zanim jednak złodzieje trafią w ręce funkcjonariuszy, mundurowi ostrzegają i apelują o czujność szczególnie w porach popołudniowych, między 16.00 a 20.00:

W tym czasie robimy zakupy. uczestniczymy w różnego rodzaju nabożeństwach, jesteśmy w pracy bądź jedziemy z dziećmi na zajęcia dodatkowe. Jeżeli też widzimy będąc w domu osoby kręcące się, dziwnie zachowujące wokół naszej posesji, bądź też posesji sąsiada, poinformujmy o tym policję, zróbmy im zdjęcie, napiszmy markę i numer rejestracyjny pojazdu którym przyjechały. Wychodząc z domu upewnijmy się, że zamknęliśmy wszystkie okna i drzwi, nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką

-ostrzega Patryk Błasik z wodzisławskiej komendy policji.

Pamiętajcie o zamykaniu drzwi garażowych i pomieszczeń gospodarczych:

Poprzez które można się dostać łatwo do domu, znajdują się tam narzędzia elektroniczne. Zadbajmy o oświetlenie ciemnych obszarów wokół naszego domu, wychodząc z domu pamiętajmy o załączeniu urządzeń alarmowych jeżeli takie posiadamy. Nie trzymajmy dużej gotówki w domu, nie trzymajmy w jednym miejscu biżuterii oraz pieniędzy, a gdy tylko będziemy świadkami dziwnego zachowania pamiętajmy, że takie informacje możemy zgłaszać nawet anonimowo funkcjonariuszom policji.

Apelujemy do mieszkańców o obserwowanie i informowanie funkcjonariuszy, nawet anonimowo, o kręcących się, podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi wyróżnikami tablic rejestracyjnych, dzwoniąc na numer 47 855 52 00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj