StartWiadomości

Policja w Cieszynie przestrzega, zgłoś wyjazd autobusu odpowiednio wcześniej

Zgłoszenie należy przesłać na adres poczty elektronicznej WRD KPP w Cieszynie: rd@cieszyn.ka.policja.gov.pl. Termin ten pozwala racjonalnie zaplanować i wykorzystać patrole w dniach, w których zgłoszono kilka kontroli autobusów, a są to nierzadko dni wolne od pracy lub czas ferii zimowych i wakacji.

Kontakt z funkcjonariuszem zajmującym się tematyką kontroli autobusów: st. asp. Andrzej Sobczak tel. 33 8549526, a w czasie jego nieobecności prosimy o kontakt z sekretariatem 33 8549512.

Kontrole autobusów prowadzane są w Cieszynie na terenie parkingu przy ul. Bielskiej 200 w rejonie stacji kontroli pojazdów. Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę około jednej godziny, tuż przed zabraniem pasażerów. Przeprowadza się również kontrole z pasażerami, lecz wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest już niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie już siedzących na swoich miejscach i czekających na wyjazd pasażerów.

Przewoźnik lub organizator w tej sytuacji organizuje podstawienie do wyjazdu kolejnego autobusu, którego kontrolę można ustalić już telefonicznie z oficerem dyżurnym KPP w Cieszynie pod numerem telefonu 33 8516200.

Zostaw komentarz