Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Policja w Raciborzu: nie wsiadaj na rower po alkoholu!

Facebook Twitter

Pijani rowerzyści zatrzymani przez dzielnicowego w Krzyżanowicach. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu raciborskiego w wieku 22 i 33 lat. Zostali zatrzymani w poniedziałek (20.07.), w środku dnia około godziny 12:55 w Rudyszwałdzie na ulicy Granicznej.

fot. nsx2001/ pixabay.com

Tor jazdy cyklistów ewidentnie wskazywał, że są pijani. Przypuszczenie to potwierdziło się, gdyż 22-latek po przebadaniu w swoim organizmie miał prawie jeden promil alkoholu, natomiast jego 33-letni kompan ponad jeden promil.

Tego dnia nie była to jedyna wpadka mężczyzn, gdyż po sprawdzeniu ich w policyjnych systemach stróż prawa ustalił, iż obaj posiadają już sądowy zakaz kierowania rowerami, do którego się ewidentnie nie stosują. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnych mężczyzn zadecyduje sąd.

Za policją z Raciborza apelujemy:

Do wszystkich kierujących, niezależnie od rodzaju pojazdu, by po spożyciu alkoholu nigdy nie siadać za kierownicę roweru, motoroweru, samochodu czy innego pojazdu. Pamiętajmy jazda na podwójnym gazie jest niebezpieczna i zagraża życiu i zdrowiu nie tylko samemu kierowcy , który porusza się pod wpływem alkoholu ale też jest niebezpieczna dla innych użytkowników dróg!

Czytaj także:

Za jazdę rowerem w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie) grozi mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie), policjanci mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020