Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja wspólnie z WOPR-em patrolują zbiorniki wodne

Facebook Twitter

Lato w pełni, pogoda sprzyja, szukamy więc ochłody w basenach i zbiornikach wodnych. Służby apelują jednak, aby korzystać z tych atrakcji z rozsądkiem. O rozwagę proszę nie tylko tych, którzy zażywają kąpieli, ale i tych, którzy łowią ryby.

fot. policja Racibórz

Kolejny raz raciborscy dzielnicowi podczas wakacji wspólnie z ratownikami WOPR kontrolowali miejsca, gdzie wypoczywają mieszkańcy. Są to miejsca zabaw i wypoczynku letniego dzieci, ale również te wykorzystywane m na amatorski połów ryb. Szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, mundurowi częściej patrolują tereny wokół zbiorników wodnych w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Jak przyznają policjanci, niestety zdarza się, że wybierając zabawę na świeżym powietrzu, dzieci wchodzą do wody wbrew zakazom umieszczonym na znakach i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Szczególnie teraz w okresie wakacji, kiedy temperatura na dworze skłania do kąpieli w wodzie. Dlatego raciborscy dzielnicowi wspierani przez ratowników sprawdzają, czy przy zbiornikach nie przebywają dzieci bez nadzoru dorosłych. Zwracają uwagę też na wędkarzy. Mundurowi sprawdzają warunki, w jakich łowią ryby, przypominając o zakazie kąpieli w miejscach zabronionych oraz o zachowaniu środków ostrożności podczas pobytu nad wodą. Wspólne patrole raciborskich dzielnicowych oraz ratowników WOPR będą powtarzane podczas wakacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj