Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja z Knurowa ostrzega: Uważajcie na podejrzane inwestycje!

Facebook Twitter

Ostrzegamy za policjantami z Knurowa. W tutejszym komisariacie zgłoszono oszustwo komputerowo-bankowe, związane z rzekomą inwestycją i gwarantowanym wysokim zyskiem. Przestępcy, podający się za przedstawicieli firmy Global Maxis, nakłonili pokrzywdzoną do zainstalowania na komputerze i telefonie złośliwych aplikacji.

fot.pixabay.com

Knurowscy policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie kradzieży z konta bankowego oszczędności tam przechowywanych oraz zaciągnięcia kredytu na szkodę zgłaszającej. Zamiast spodziewanych zysków z inwestycji 100-dolarowej, 30-letnia knurowianka spostrzegła na swoim koncie brak pieniędzy i zaciągnięty na jej szkodę kredyt – straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Z relacji osób poszkodowanych wynika, że w rozmowie telefonicznej oszust nakłonił ofiarę do zainstalowania na komputerze i telefonie aplikacji, które miały być elementem usługi brokerskiej. Jak się okazało, sprawcy przejęli dostęp do bankowości elektronicznej poszkodowanej i zaczęli dokonywać nieautoryzowanych transakcji. Pokrzywdzona, zorientowawszy się, interweniowała bezpośrednio w banku i tylko dzięki szybkiej reakcji urzędników przerwano kolejne transakcje.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023