Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Policja zatrzymała pijanych kierowców. Pomogli obywatele

Facebook Twitter

Wodzisławska policja chwali postawę i odwagę mieszkańców, którzy reagują na pijanych kierowców.

W piątek (24.04.) po godzinie 18.00 policjanci z ruchu drogowego pojechali do Skrzyszowa na ulicę Wyzwolenia, gdzie mieszkańcy ujęli nietrzeźwego kierowcę. Kierującym fiatem okazał się 55-latek. Panowie, widząc zachowanie kierującego, który chciał wyjechać z drogi dojazdowej na drogę publiczną, postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę. Kierowca po wyjściu z samochodu był agresywny i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, lecz mieszkańcy przytrzymali go do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Mężczyzna miał w organizmie dwa promile alkoholu. Z uwagi na agresywne zachowanie 55-latka policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu do czasu wytrzeźwienia.

W sobotę (25.04.) o godzinie 16.00 mundurowi zostali wezwani na ulicę Ofiar Terroru w Rydułtowach, gdzie kierowca skody wjechał w ogrodzenie posesji i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci mieli informacje, jak były ubrane osoby poruszające się skodą. Patrolując miasto zauważyli zaparkowany nieopodal miejsca kolizji pojazd z widocznymi uszkodzeniami. Jadąc dalej w kierunku ulicy Obywatelskiej zauważyli dwóch mężczyzn ubranych według podanego przez świadków rysopisu, których wylegitymowano. Mężczyźni nie przyznawali się do spowodowania kolizji. Dopiero, gdy przy 22-latku ujawniono kluczyki do pojazdu przyznał się on do kierowania skodą i uszkodzenia ogrodzenia. Zarówno kierowca, jak i pasażer byli pijani. U 22-latka badanie wykazało ponad promil alkoholu. Ponadto kierowca prowadził samochód mimo braku uprawnień. O dalszym losie pirata drogowego zdecyduje sąd.

Tego samego dnia w godzinach rannych policjanci z polecenia oficera dyżurnego pojechali na ulicę Raciborską w Rydułtowach. Na miejscu zastano patrol z rydułtowskiego komisariatu, który zatrzymał pijanego kierowcę oraz osoby, które jechały za nim i poinformowały policję o podejrzanym stanie psychomotorycznym kierowcy audi. 37-latek przyznał, że dzień wcześniej spożywał alkohol i że nie ma prawa jazdy. Policjanci sprawdzili tę informację w systemach i okazało się, że kierowca posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna „wydmuchał” ponad dwa promile alkoholu. Za złamanie sądowego zakazu kierowcy grozi nawet do 3 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lipca 2020