Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja: Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o podpalenia

Facebook Twitter

29- latek zatrzymany w sprawie pożarów w Czerwionce- Leszczynach, nie przedstawiono mu jeszcze zarzutów- usłyszał reporter Radia 90 na konferencji prasowej służb, które brały udział w akcji ratunkowej.

Mężczyznę zatrzymano wczoraj (19.02.) przed północą na terenie Czerwionki- Leszczyn

– mówi Rafał Głuch, komendant policji w Rybniku:

Są realizowane czynności związane z tym mężczyzną, ale nie tylko. Ponieważ wykonujemy szereg innych czynności zmierzających do zabezpieczenia całego materiału dowodowego. Nie idziemy jednym tropem, nie idziemy w jednym kierunku. Staramy się te nasze działania w tej wstępnej fazie, podkreślam, prowadzić bardzo szeroko, dlatego że nie wykluczamy żadnych opcji. Nie możemy sobie na to pozwolić, bo tutaj w grę wchodzi życie i zdrowie mieszkańców.

Policja nie wyklucza, że w familokach, najpierw przy ulicy Hallera, a później przy Wolności, doszło do podłożenia ognia.

Jest to prawdopodobne

– mówi komendant Głuch:

Przede wszystkim wstępna ocena straży pożarnej, że mamy do czynienia z podpaleniami i druga kwestia czas i miejsce zdarzenia. Czyli niedaleko między jednym punktem a drugim oraz godzina różnicy, jeśli chodzi o wszczęcie tych pożarów.

Dziś (19.02.) rano policja apelowała do świadków pożarów, osób, które mogą mieć istotne w tej sprawie informacje o kontakt. W akcję w Czerwionce- Leszczynach zaangażowani byli mundurowi z całego regionu. Komendant policji w Rybniku obiecuje wzmożone patrole na ulicach Czerwionki także najbliższej nocy:

I takie dodatkowe siły dziś w nocy będą skierowane na teren Czerwionki-Leszczyn. Chciałbym uspokoić mieszkańców, na chwilę obecną, myślę, że sytuacja w tym zakresie jest opanowana i nie nie mają się czego obawiać.

– kończy Rafał Głuch, komendant policji w Rybniku. Wstępne straty po pożarach w dwóch familokach podliczono na 2 miliony złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj