Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci muszą łapać więcej przestępców. Potrzebują też nowych samochodów

Facebook Twitter

Zwiększenie ilości zatrzymanych przestępców na gorącym uczynku oraz dokończenie remontu rybnickiej komendy - to zdaniem Piotra Kuci zastępcy Komendanta Wojewódzkiej Policji w Katowicach najważniejsze zadania na ten rok.

W Starostwie Powiatowym wspólnie z samorządowcami rybnicka policja podsumowała ostatnich dwanaście miesięcy. Według statystyk nie jest źle. Spada liczba wypadków drogowych, wzrasta wykrywalność przestępstw kryminalnych. Zawsze jednak może być lepiej – mówił Arkadiuszowi Żabce komendant Kucia:

Aby policja mogła lepiej wykonywać swą pracę potrzebuje samochodów. W ubiegłym roku miasto Rybnik dofinansowało zakup czterech samochodów służbowych na kwotę 118 tysięcy złotych. Policja ma nadzieję, że w roku 2015 będzie podobnie:

Najważniejszym zadaniem na ten rok, wydaje się dokończenie trwającej już od roku rozbudowy Komendy Policji w Rybniku. Remont przeszkadza w pracy funkcjonariuszom. Stukot młotów pneumatycznych, warkot świdrów utrudnia przesłuchania i codzienną pracę policjantów. Musicie wytrzymać – mówił podczas spotkania komendant Kucia:

Remont pochłonie 14 milionów złotych, budynek został już podniesiony o jedną kondygnację. Co ważne, zmienić ma się także wyposażenie komendy policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj