Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci na rowerach rozpoczęli służbę [FOTO]

Facebook Twitter

W Rybniku policjanci na rowerach rozpoczęli sezon. Do jesieni będą na dwóch kółkach patrolować wybrane rejony. "Takie środki transportu zapewniają policjantom szybsze dotarcie do miejsca zdarzenia niż radiowóz"- czytamy w ich komunikacie.

Policjanci na rowerach

Policjanci na rowerach

Cykliści pełniący służbę na rowerze noszą białą koszulkę z napisem „Policja”, krótkie spodenki w kolorze granatowym, a na głowach zamiast służbowej czapki mają kaski rowerowe. Mobilność takiego patrolu pozwala na sprawne poruszanie się po trudniej dostępnych terenach. Rybniccy mundurowi dbają o bezpieczeństwo zarówno w okolicy zalewu rybnickiego, jak i na samej wodzie. Stróże prawa, którzy będą zapewniać bezpieczeństwo amatorom sportów wodnych i kąpieli słonecznych, mają do dyspozycji rowery i oznakowaną łódź motorową.

Policjanci na rowerach fot. KPP Rybnik

Takie środki transportu zapewniają policjantom szybsze dotarcie do miejsca zdarzenia niż radiowóz. Policjanci z grupy rowerowej są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień na ulicach miast.

Cykliści pełniący służbę na rowerze noszą białą koszulkę z napisem „Policja”, a nie, jak jesteśmy przyzwyczajeni – granatową. Policjantów wyróżniają także krótkie spodenki w kolorze granatowym. Zamiast czapki służbowej z daszkiem czy furażerki, mają kaski rowerowe. Wyposażenie i uzbrojenie umundurowanych stróżów prawa jest oczywiście identyczne jak patroli policyjnych.

Może Ciebie zainteresuje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj