Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci w całym regionie oddali hołd zmarłemu koledze [WIDEO]

Facebook Twitter

"Dziś żegnamy Naszego Kolegę Śp. asp. Michała Kędzierskiego, który zginął zastrzelony na służbie. Cześć Jego pamięci." Mundurowi z całego regionu pożegnali funkcjonariusza zastrzelonego we wtorek (4.05.) w Raciborzu.

Punktualnie w samo południe w wielu miejscach regionu, województwa i Polski zawyły syreny na pożegnanie śp. Michała Kędzierskiego.

Hołd oddali między innymi mundurowi w Jastrzębiu- Zdroju:

Policjanci jastrzębskiej komendy oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, oddali cześć Michałowi włączając sygnały świetlne oraz dźwiękowe w pojazdach służbowych. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

W tym samym czasie policjanci pszczyńskiej komendy oddali cześć zmarłemu poprzez włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz oddanie honoru.

Całość odbyła się pod Muzeum Zamkowym. Michał zginął na służbie z rąk przestępcy, który wycelował broń w umundurowanego Policjanta i bez wahania pociągnął za spust. W naszych sercach i pamięci trwać będzie na zawsze.

W hołdzie zabitemu policjantowi rybniccy policjanci i ratownicy medyczni włączyli syreny w radiowozach i karetkach.

Był to jednocześnie protest przeciwko agresywnym zachowaniom wobec tym, którzy na co dzień niosą pomoc drugiemu człowiekowi.

Dzisiaj (7.05.) w samo południe mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Żorach pożegnali raciborskiego policjanta, który zginął na służbie.

Oddając honor postrzelonemu koledze, najpierw włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie jego śmierć uczcili minutą ciszy. Aspiranta Michała Kędzierskiego w piątek pożegnała cała Polska.

Także gliwiccy mundurowi na chwilę przerwali pracę, zaś policyjne radiowozy, patrolujące miasto, zatrzymały się na włączonych sygnałach dźwiękowych. Do policjantów dołączyli strażacy, ratownicy medyczni oraz strażnicy miejscy z Gliwic, Knurowa i Pyskowic.

Swój hołd tragicznie poległemu na służbie oddali również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz podległych komisariatów Policji.

Cześć Jego Pamięci!

– piszą na swych stronach w internecie policjanci z całego regionu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022