Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci w Raciborzu ruszyli do akcji z radarami. Akcja Prędkość w regionie

Facebook Twitter

Akcja Prędkość na trasach w rejonie Raciborza. Kierowcy noga z gazu! Kontrole prowadzone są dziś (27.01.) od wczesnych godzin rannych. Jak podkreślają mundurowi, zbyt ciężka noga kierowców to plaga na drogach, a przekroczenie dozwolonej prędkości jedną z kluczowych przyczyn wypadków.

Fot. raciborz.policja.gov.pl

Akcja prędkość to kolejne kontrole raciborskiej drogówki, wczoraj (26.01) policjanci sprawdzali rowerzystów. Podczas akcji „Bezpieczny cyklista” skontrolowali 28 rowerzystów, ujawniając wykroczenia za, które 13 cyklistów zostało ukaranych mandatami, a 14 pouczonych, 1 wniosek o ukaranie skierowano do sadu. Zatrzymano 2 rowerzystów po alkoholu. Kierowcom wypisano 11 mandatów, najczęstsze wykroczenia kierowców to parkowanie na drodze dla rowerów.

W skcji wykorzystywane są radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oprócz pomiaru prędkości policjanci skupią się na kontrolach trzeźwości, obowiązku korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz bezpiecznym przewożeniu dzieci. Wszystko po to, abyśmy cali i zdrowi dojechali do celu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024