Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci z Jastrzębia ratowali dziecko z nagrzanego samochodu

Facebook Twitter

Półtoraroczne dziecko uwięzione w nagrzanym samochodzie. To historia z Jastrzębia, która dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych zakończyła się szczęśliwie.

O zatrzaśniętym w aucie małym chłopcu policję powiadomili wczoraj (12.05.) parę minut po 18.00 zatroskani rodzice. Kobieta na pomoc wezwała funkcjonariuszy, ponieważ nie mogła wydostać z samochodu swojego 1,5-rocznego synka. Tłumaczyła, że kluczyki wpadły przypadkowo do wnętrza pojazdu, a drzwi się zatrzasnęły. Mundurowi wybili szybę w przednich drzwiach, a następnie wydostali chłopczyka z wnętrza szybko nagrzewającego się pojazdu.

Pamiętajmy, wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022