StartWiadomości

Policjanci z Polski asystują kolegom w Chorwacji i Bułgarii

W Chorwacji 12 funkcjonariuszy jest w 4 regionach tego kraju: w Puli na Istrii, w miejscowości Biograd w rejonie Zadaru, w Makarskiej oraz na wyspie KRK. W Bułgarii – w rejonie w Burgas do końca wakacji będzie 2 policjantów z Polski.

Polscy policjanci ze wszystkich patroli współpracują z personelem dyplomatycznym Ambasady Polskiej w Zagrzebiu oraz Ambasady Polskiej w Sofii. Dotychczasowa współpraca była bardzo wysoko oceniana przez obie strony, co zapewne wynika z faktu, że zadania realizowane przez policjantów uzupełniają się z zadaniami realizowanymi przez dyplomację – bieżące informacje w zakresie możliwej do uzyskania pomocy znajdują się na stronach internetowych ambasad TUTAJ i TUTAJ.

Skierowanie polskich patroli pozwoliło na objęcie zasięgiem ich działań praktycznie całego wybrzeża Adriatyku. Nawiązanie kontaktu telefonicznego z polskimi patrolami jest możliwe pod następującymi numerami telefonów:

 • w Policyjnym Okręgu Administracyjnym Istarska (Pula)
  +48 664 975 847,
 • w Policyjnym Okręgu Administracyjnym Zadarska (Biograd)
  +48 784 610 324,
 • w Policyjnym Okręgu Administracyjnym Primorsko-Goranska (wyspa KRK)
  +48 667 631669,
 • w Policyjnym Okręgu Administracyjnym Splitsko-Dalmatinskim (Makarska)
  +48 784 610 534.

Na terenie Bułgarii patrol operował będzie na terenie działania Regionalnego Dyrektoriatu w Burgas (Nesebar) +48 887 886 185.

Zostaw komentarz