Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci z Rybnika wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei dbali o bezpieczeństwo na kolei

Facebook Twitter

Policjanci z Rybnika wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei i przeprowadzili wspólne działania „Aktywna Tarcza”,

Policjanci z Rybnika

Policjanci z Rybnika tym razem na kolei

„Aktywna Tarcza”, to projekt, której organizatorem jest międzynarodowa organizacja RAILPOL, zrzeszająca służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na kolei. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie torowisk, przejazdów oraz dworców kolejowych.

Rybniccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, wzięli udział w dwudniowych działaniach na terenach kolejowych. Mundurowi w trakcie działań nadzorowali szlaki kolejowe, biegnące przez powiat rybnicki, sprawdzali zachowania podróżnych na dworcach oraz kontrolowali złomnice, pod kątem skupu skradzionej infrastruktury kolejowej. Wszystko po to, aby zapewnić podróżującym jak największy poziom bezpieczeństwa oraz zapobiegać aktom wandalizmu i kradzieży.

Stróże prawa wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei podnosili także świadomość uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz na tzw. dzikich przejściach.

Zobaczcie zdjęcia wykonane przez KMP w Rybniku:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj