Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Policjanci z Żor zatrzymali sprawców brutalnego napadu rabunkowego

Facebook Twitter

Zamaskowani, kobieta i dwóch mężczyzn wtargnęli do jednego z prywatnych domów, zrabowali ogromną sumę pieniędzy. Policja dopiero po ujęciu sprawców informuje o szczegółach zdarzenia sprzed kilku dni.

Fot. zory.slaska.policja.gov.pl

Trójka napastników w nocy dostała się do jednego z domów jednorodzinnych w Żorach. Sprawcy byli niezwykle brutalni, zakuli w kajdanki właściciela, potem skrępowali jego i jego żonę. Mężczyzna został dotkliwie pobity, napastnicy grozili także, że wyrządzą krzywdę ich kilkuletniemu dziecku. Ostatecznie ukradli 400 tysięcy złotych i odjechali pozostawiając małżeństwo ze skrępowanymi rękami i nogami.

Choć później próbowali się ukryć i skierować podejrzenia na inne osoby, dzięki współpracy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i komendy w Żorach, wkrótce zostali zatrzymani. To 19-latka z powiatu pszczyńskiego, 26-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego i 34-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował całą trójkę. Grozi im do 12 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2019