Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjanci ze Strumienia zatrzymali seryjnego złodzieja

Facebook Twitter

Policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu pracowali nad sprawą licznych kradzieży w samoobsługowych sklepach spożywczych, które miały miejsce nie tylko w gminie Strumień i Chybie, ale na terenie całego powiatu cieszyńskiego. Łupem złodzieja padały między innymi czekolady oraz słodycze, i to w dość sporej ilości.

fot. cieszyn.policja.gov.pl

Jednorazowo potrafił wynieść towar o wartości nawet 1500 złotych. Praca operacyjna funkcjonariuszy ze Strumienia pozwoliła na ustalenie danych osoby podejrzewanej o te przestępstwa. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Bielska- Białej, który został zatrzymany na terenie miasta 22 czerwca. Był kompletnie zaskoczony faktem interwencji ze strony policjantów, będąc przekonanym, że przestępstwa popełnione na terenie innego powiatu ujdą mu „na sucho”, ponieważ miał zakrytą twarz i nie zostanie rozpoznany przez ewentualnych świadków.

22-latek usłyszał już 8 zarzutów popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy, gdyż wcześniej był już karany za kradzieże, posiadanie narkotyków czy przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Z materiałów postępowania wynikało również, że z popełnienia przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. Wstępnie oszacowane straty przez pokrzywdzonych w tej sprawie sięgają ponad 6600 zł. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw, odpowie teraz przed sądem za kradzieże w warunkach recydywy. Został objęty policyjnym dozorem. Może mu grozić kara do nawet 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj