Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę z Niemiec

Facebook Twitter

Mieszkańcy w regionie udowadniają, że nie są obojętni na łamanie przepisów i nierzadko sami decydują się na zatrzymanie na przykład nietrzeźwych kierowców. Tym razem postawą godną pochwały wykazał się policjant po służbie, który zauważył kierującego audi jadącego „wężykiem”.

Na ulicy Adama Mickiewicza w Rybniku policjant zatrzymał kierującego i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Natychmiast wezwał swoich kolegów z drogówki. Za kółkiem siedział 34-letni obywatel Niemiec. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. O jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator i sąd.

To tylko jeden z przykładów dobrego zachowania mieszkańców naszego regionu, wcale nie trzeba być mundurowym, żeby mieć odwagę zareagować. Tak jak nasz słuchacz Mirek, który sam ma na swoim koncie ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Całe zdarzenie opisał nam w mailu, który trafił ostatnio do naszej redakcyjnej skrzynki. Rzecz działa się w Jankowicach Rybnickich. Niepokój Mirka wywołał widok auta jadącego zygzakiem.

„Postanowiłem go sprawdzić i na sygnalizacji świetlnej zatrzymałem się za nim, wybiegłem i otworzyłem drzwi. Czując alkohol, wyłączyłem samochód i zabrałem kluczyki. Znów udało się ująć następnego nierozważnego kierowcę” – pisze nasz słuchacz. I apeluje też do innych, by nie lekceważyć tego, że inne pojazdy poruszają się w nietypowy sposób, dzięki temu można uratować komuś życie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj