Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Policyjna akcja dziś na drogach. Czego dotyczy?

Facebook Twitter

Skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne trasy. Tam dziś (30.01.) do wieczora wzmożone kontrole policji i akcja skierowana na pieszych. Chodzi o zwrócenie uwagi na miejsca, w których dochodzi do potrąceń.

Fot. gliwice.slaska.policja.gov.pl

Za mundurowymi przypominamy:

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Należy jednak pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim jego życia i zdrowia.

Pieszy powinien być świadom tego, co może się stać, gdy zlekceważy ewentualny błąd kierowcy. Więc musi wykazać się rozsądkiem, ostrożnością oraz wyobraźnią, ponieważ w konfrontacji z samochodem, co nie jest tajemnicą, pieszy nie ma szans.

Przypominamy również, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo- nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020