Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjna akcja: „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Facebook Twitter

Chodzi o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów. Wraz z wiosną na drogach jest coraz więcej takich pojazdów.

W trosce o bezpieczeństwo kierujących jednośladami policjanci prowadzą ogólnopolską akcję informacyjno – edukacyjną mającą na celu poprawę i zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

-informują śląscy policjanci.

Głównymi celami prowadzonych działań są m.in.:

  • informowanie o konieczności przygotowania pojazdu do sezonu;
  • eliminowanie i i ograniczenia zagrożeń występujących na drogach takich jak: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny pojazdu czy brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu;
  • promowanie bezpiecznych zachowań;
  • poprawę widoczności uczestników ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz zachęcanie do używania kasków przez rowerzystów.

Z roku na rok wzrasta liczba miłośników jednośladów na polskich drogach. Niestety wraz ze wzrostem liczby użytkowników jednośladów zwiększa się liczba zdarzeń drogowych z ich udziałem. Pamiętać należy, że osoby korzystające z jednośladowego środka transportu zaliczane są do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia drogowego narażone są na najcięższe obrażenia.

Uprawnienia do kierowania pojazdem były jedną z podstawowych rzeczy kontrolowanych przez funkcjonariuszy w trakcie działań, gdyż niestety nie każdy użytkownik motocykla posiada prawo jazdy kategorii uprawniającej do jego prowadzenia. W trakcie działań policjanci skontrolowali 84 kierujących jednośladami. Dwóch z nich nie posiadało właśnie uprawnień. Kolejnych 12 przekroczyło dozwolona prędkość. Z powodu złego stanu technicznego zatrzymano 3 dowody rejestracyjne. W celu przypomnienia kierującym o obowiązujących przepisach, każdy skontrolowany motocyklista otrzymał od policjantów w brelok przypominający o najważniejszych znakach drogowych. Pamiętajmy o bezpieczeństwie nie tylko swoim, ale innych uczestników ruchu drogowego.

Sezon motocyklowy dopiero się rozpoczął, a już odnotowano wypadki drogowe (w tym również śmiertelne) z udziałem motocyklistów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024