Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjna akcja na DK81: Tylko dwie godziny i 12 wykroczeń

Facebook Twitter

Policyjna akcja na DK 81 w Warszowicach. Tylko w ciągu 2 godzin ujawniono 12 wykroczeń w pobliżu miejsca gdzie wielokrotnie dochodziło do wypadków także tych tragicznych.

Fot. pszczyna.policja.gov.pl

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji w Pszczynie bacznie przyglądali się pojazdom, tym razem w Warszowicach na Drodze Krajowej nr 81, gdzie w rejonie skrzyżowania ulic Gajowej i Krótkiej znajduje się przejście dla pieszych. Uwaga policjantów zwrócona była w szczególności na tych kierujących pojazdami, którzy pomimo zakazu wyprzedzali inne pojazdy na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed tym przejściem. Takie wyprzedzanie jest zagrożone grzywną w wysokości od 1500 zł do 3000 zł oraz przyznaniem 15 punktów karnych.

Fot. pszczyna.policja.gov.pl

Dzięki kamerze Ruchomego Stanowiska Dowodzenia wyposażonego w sprzęt łączności z patrolami drogówki, informacje o kierowcach łamiących przepisy były przekazywane na bieżąco przez operatora RSD do znajdujących w pobliżu patroli. Następnie policjanci podczas kontroli drogowej wyciągali konsekwencje prawne. W wyniku podjętych działań w zaledwie dwie godziny ujawniono 12 wykroczeń drogowych z czego 11 kierujących otrzymało surowe mandaty, a wobec jednego z użytkowników dróg zostało zastosowane pouczenie. Wszelkie wątpliwości kierowców mogły być błyskawicznie rozwiane przez zaprezentowane im przez policjantów nagrania z kamer RSD.

Czytaj  także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj