Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjna akcja SMOG

Facebook Twitter

W środę (20.11.) ogólnopolskie działania kontrolno- prewencyjne, aby wyłapać auta w kiepskim stanie technicznym, chodzi przede wszystkim o nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzone układy wydechowe.

fot.RaphaelaFotografie/ pixabay.com

W trakcie 10 tegorocznych akcji SMOG policjanci na Śląsku skontrolowali łącznie ponad 32,5 tysiąca samochodów. W ponad 300 z nich odkryli nieprawidłowości w zakresie emisji spalin, a w prawie 1700- inne usterki. Blisko 2 tysiące kierowców straciło dowody rejestracyjne swoich aut.

Podczas prowadzonych w środę działań, policjanci ruchu drogowego, wyposażeni dymomierze czy analizatory spalin, sprawdzą pojazdy, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022