Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Policyjna akcja „Telefony” w regionie

Facebook Twitter

Prowadzisz właśnie samochód? Skończ rozmawiać przez telefon i odłóż go na bok. To ważna informacja dla osób, które nadal nie korzystają z zestawu głośnomówiącego.

Fot. TheDigitalWay \ pixabay.com

Wracamy do tego ważnego tematu i ostrzegamy kierowców. Dziś (18.09.) w całym kraju policja prowadzi działania pod hasłem „Telefony”. Oczywiście chodzi o to, aby kierowcy nie rozmawiali przez telefon, trzymając go w ręku.

Wybieranie numeru telefonu czy pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi na kilka sekund, w ciągu których, w zależności od tego, z jaką prędkością porusza się pojazd, pokonujemy nawet kilkadziesiąt metrów. Właśnie podczas tych kilku sekund nieuwagi stwarzamy realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Zakaz korzystania z telefonu, który trzymamy w ręku, dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, a więc również rowerzystów. W sytuacji, gdy nie możemy obejść się bez telefonu, bo np. jest naszym narzędziem pracy, powinniśmy wówczas wyposażyć się w zestaw słuchawkowy, za pomocą którego można prowadzić rozmowę telefoniczną bez użycia rąk.

Dodajmy, że policja prowadzi też akcję informacyjno-edukacyjną „Patrz i słuchaj”, jej celem jest przypominanie, że telefony, tablety czy też urządzenia GPS pomagają, ale także rozpraszają uwagę i przez to mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze. Te dzisiejsze (18.09.) policyjne działania pn. „Telefony” wpisują się w cele prowadzonej akcji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020