Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjna interwencja w sprawie zaniedbanego psa w Żorach

Facebook Twitter

Zaniedbany pies odebrany właścicielowi. Żorscy policjanci oraz przedstawiciele Fundacji Pet Patrol z Rybnika interweniowali w domu 40-latka. Jak ustalono, mężczyzna niewłaściwie opiekował się roczną suką, a jej dalsze pozostawanie w tym miejscu zagrażało jej życiu.

O niewłaściwym traktowaniu psa przez właściciela policjanci dowiedzieli się podczas jednej z interwencji domowych. 40-latek zaniedbywał zwierzę, nie troszczył się o jego czystość, nie wyprowadzał regularnie na spacery. Pies piszczał, skomlał i godzinami przetrzymywany był na balkonie, gdy na zewnątrz panowały niskie temperatury.

Policjanci skontaktowali się z rybnicką Fundacją Pet Patrol i już razem odwiedzili mężczyznę. W mieszkaniu był także pies, który już na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie bardzo wylęknionego i zaniedbanego. Suka leżała skulona na kanapie, a kiedy wstała, okazało się, że ma problem z utrzymanie równowagi. Nie potrafiła też prawidłowo poruszać się ze względu na nieprzycięte pazury.

Właściciel nie potrafił znaleźć książeczki zdrowia psa i przedstawić zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Twierdził, że pies znajduje się pod kontrolą lekarza weterynarii, jednak nie chce jeść, dlatego jest osłabiony i chudy. Policjanci podjęli decyzję o odebraniu mu zwierzęcia.

Przedstawiciele Fundacji Pet Patrol Rybnik zabrali czworonoga na badania do przychodni weterynaryjnej i na razie tam została. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt mundurowi zawiadomią teraz Prezydenta Miasta Żory o interwencyjnym odebraniu psa, wszczęte będzie też dochodzenie w związku z podejrzeniem znęcania się nad psem przez właściciela.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj