Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjny dron patrolował dogi w pow. rybnickim. Efekt to blisko 70 ujawnionych nieprawidłowych zachowań

Facebook Twitter

Wczoraj na drogach Rybnika i powiatu rybnickiego odbyła się kolejna odsłona akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Tym razem działania policjantów wspierane były również z powietrza, z wykorzystaniem drona z Komendy Wojewódzkiej.

samochod
Fot. rybnik.policja.gov.pl

Przeprowadzono je w kilku punktach. W momencie, gdy operator drona zauważył wykroczenie, natychmiast informacja ta trafiała do patrolu policjantów, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec kierowcy.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Podczas działań mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 15 razy, najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec 54 kierowców.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Zgodnie z obowiązującym od początku tego roku nowym taryfikatorem:

  • za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście, grozi mandat karny w wysokości 1500 zł;
  • za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem grozi mandat karny w wysokości 1500 zł;
  • za naruszenie przez kierującego pojazdem mechanicznym zakazu wyprzedzania pojazdu określonego znakiem drogowym grozi mandat karny w wysokości 1000 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj