Policyjny pościg w Pszczynie. Kierowca uciekał, by uniknąć więzienia
Policyjny pościg na drodze Pszczyna-Pawłowice. Mundurowi zatrzymali 32-latka.

Szacowany czas czytania: 00:48
Policyjny pościg w Pszczynie
Wczorajszej nocy (31.05-01.06) tuż przed północą na ulicy Rybnickiej w Pszczynie patrol próbował zatrzymać do kontroli Jeepa. Kierowca początkowo zwolnił, jednak po chwili gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. W jej trakcie stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Poruszał się z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym, nie stosował się do oznakowania, wielokrotnie wykonywał niebezpieczne manewry. Ostatecznie wjechał w pole wysiadł i uciekał pieszo.
Szybko został zatrzymany. Okazało się, że 32-latek jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Tarnowie, ma odbyć karę 6 lat więzienia. Mężczyzna został wcześniej skazany między innymi za rozbój, kradzież z włamaniem oraz bezprawne pozbawienie wolności człowieka i jego przetrzymywanie. Ponadto jak się okazało nie miał prawa jazdy. Zatrzymany trafił już do zakładu karnego. Usłyszał także kolejne zarzuty i ponownie stanie przed sądem.