Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjny pościg w Żorach. Uciekający uderzył w drzewo, dalej biegł pieszo

Facebook Twitter

Uciekał przed policją, ścinając po drodze drzewa. Policjanci z Żor na ulicy Okrężnej zauważyli mercedesa, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył.

Policyjny pościg w Żorach
fot. Policja Żory

Policyjny pościg w Żorach. Uciekający uderzył w drzewo

Kiedy zobaczył sygnały świetlne i błyskowe i otrzymał od mundurowych sygnał do zatrzymania, kierowca rozpoczął ucieczkę ulicami miasta. Uciekał w kierunku Jastrzębia-Zdroju, popełniając przy tym szereg wykroczeń drogowych. M.in. spychał inne pojazdy na pobocze. W okolicy ulicy Gajowej skręcił w drogę leśną, nadal nie zmniejszając prędkości. Jadąc samochodem, ścinał mniejsze drzewa, a swoją podróż zakończył, uderzając bokiem samochodu w jedno z drzew.

fot. Policja Żory

Mężczyzna postanowił więc dalej uciekać pieszo. Szybko został zatrzymany. Nie wykonywał jednak poleceń policjantów, a zamiast prawdziwych danych posłużył się kolorową kserokopią dokumentu tożsamości. Jeden z funkcjonariuszy rozpoznał jednak w kierowcy 39-latka, który był już wcześniej notowany za różne wykroczenia i przestępstwa.

Kierujący był trzeźwy, lecz posiada wydany przez sąd czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, a w samochodzie przewoził prawie 300 gramów substancji odurzających. Został aresztowany i za kratkami poczeka na rozprawę przed sądem.

fot. Policja Żory

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lutego 2025