Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjny pościg za Czechem. Kierowca bez uprawnień i pod wpływem narkotyków

Facebook Twitter

33-latek z Czech uciekał przed policją. Po zatrzymaniu okazało się, że były tego powody. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i był pod wpływem narkotyków.

Fot. cieszyn.policja.gov.pl

Na ul. Katowickiej w Ustroniu policjanci ujawnili wykroczenie kierującego skodą mężczyzny, który przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h na odcinku drogi. W tym miejscu można jechać maksymalnie 70 km/h. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli. Kierowca nie zatrzymał się, zaczął uciekać w kierunku Skoczowa. Policjanci natychmiast podjęli pościg.

Uciekający kierowca po przejechaniu niespełna trzech kilometrów zatrzymał się na poboczu. Razem z pasażerem wysiadł z pojazdu i tłumaczył policjantom, że to nie on kierował pojazdem… Policjanci w związku z jego dziwnym zachowaniem sprawdzili w pierwszej kolejności stan trzeźwości 33-latka.

Urządzenie wskazało, że kierowca jest trzeźwy. Mundurowi następnie wykonali test na obecność środków działających podobnie do alkoholu, który wykazał, że kierujący samochodem obywatel Czech był pod wpływem substancji zabronionych.

Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pod wpływem środków odurzających. Przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj