Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjny pościg za motocyklistą. Kierowca z zakazem i narkotykami

Facebook Twitter

Motocyklista zatrzymany po pościgu przez jastrzębskich policjantów. Miał powody, by uciekać. W piątek (02.06.) około godziny 23.00 na ulicy Podhalańskiej mundurowi zauważyli motocyklistę, który na skrzyżowaniu nie włączył kierunkowskazu, rozpoznali też, że jest to kierowca, który najprawdopodobniej posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Chcieli go zatrzymać do kontroli drogowej, jednak kierujący jednośladem gwałtownie przyśpieszył. Motocyklista nie zwracał uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuował ucieczkę, popełniając przy tym szereg wykroczeń: przekraczał dozwolona prędkość, jechał pod prąd, powodując zagrożenie na drodze. W trakcie ucieczki wyrzucał woreczki z białą substancją. Ostatecznie policjanci zajechali mu radiowozem drogę, kończąc szaleńczą jazdę.

Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Podczas kontroli potwierdziło się, że 40-latek miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, posiadanie środków odurzających, niezatrzymanie do kontroli oraz szereg wykroczeń, grozi mu kilku lat więzienia, kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, oraz wysoka grzywna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj