StartWiadomości Wiadomości dnia

Polityka wygrała. Marcin Stach odchodzi z rybnickiego magistratu

Marcinowi Stachowi nie było dane odpowiedzieć na zarzuty, ale jak mówi naszemu reporterowi, był przygotowany na pełnienie tego stanowiska. Arkadiusz Żabka rozmawiał dziś z pełnomocnikiem, który z końcem grudnia kończy współpracę z urzędem:

Marcin Stach mówi, że odchodzi, bo wdrożył programy rewitalizacji, które zostały zrealizowane, bądź będą dalej koordynowane przez stworzone biuro rewitalizacji:

Z odejścia Marcina Stacha cieszy się Mariusz Wiśniewski rybnicki radny jeden z autorów listu otwartego, którego stowarzyszenie było kontrolowane przez pełnomocnika:

Zdaniem Marcina Stacha radny Wiśniewski się myli, bo Lokalny Program Rewitalizacji przygotowywany był przez biuro do spraw rewitalizacji i komunikacji społecznej, wydział rozwoju, podmioty zewnętrzne i eksperta ministerialnego.

Odchodzący pełnomocnik Stach od kilku miesięcy odpowiedzialny był także za kulturę w Rybniku, na którą nadzór odebrano wiceprezydentowi Masłowskiemu. Jak mówi Stach dzięki niemu otwartą ją na dzielnicę, rozpoczęto także prace nad strategią kultury w mieście. Według naszych informacji za kulturę ma być odpowiedzialny teraz zastępca prezydenta Wojciech Świerkosz.

Do rozmowy na ten temat wrócimy także jutro (12.12.) w porannej rozmowie w Radio 90. Gościem będzie Prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

 

Zostaw komentarz