Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Półmaraton Leśny w Żorach. To ostatni moment na zapisy

Facebook Twitter

Tym razem miasto zaprasza z 5. Półmaraton Leśny. Zapisy do dziś (17.11.). Sam bieg zaplanowano na ostatnią niedzielę listopada (28.11.). Start o godz. 12:00 z Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs.

Podczas imprezy biegacze mogą zmierzyć się z dwoma dystansami – półmaratonu (21,0975 km) oraz około 11 km.

Gościem specjalnym imprezy będzie Piotr Hercog

Zawodnik Salomon Suunto Team, wybitny ul­trama­ra­toń­czyk, ta­ter­nik ja­ski­nio­wy, in­struk­tor wspi­nacz­ki gór­skiej i ra­tow­nik GOPR. To pierwszy zawodnik spoza Rosji, który wygrał ekstremalny Baikal Ice Marathon. Organizator biegów górskich, m.in. Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, Supermaratonu Gór Stołowych. Trener sportowy. Uczestnik kilkudziesięciu zawodów multidyscyplinarnych w Polsce i na świecie, m.in. AbuDhabi Adventure Challenge, Adventure Race World Championship, AR Word Series. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zdobywca Pucharów Polski w Imprezach na Orientację. Uczestnik zagranicznych wyjazdów eksploracyjnych i PZA do jaskiń Austrii, Ukrainy czy Chin. Wspinał się w Tatrach, Alpach i Pamirze. Od 2008 specjalizuje się w biegach górskich ultra, gdzie czołowe miejsca zajmował w takich biegach jak: UTMB, Ultra Trail Majorka, Transvulcania, Gore-Tex Transalpine, TransGranCanaria, UTMF. W Polsce czterokrotny rekordzista Biegu Rzeźnika oraz częsty bywalec podium w innych biegach górskich.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory oraz Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta Żory.

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy na stronie www.zarazicpasja.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj